Přírodní materiály

Proč přírodní materiály?

Je to jednoduché. Chtěly jsme to nejlepší pro Vás, ale také i pro přírodu! 


LEN


V naší lněné látce, kterou jsme zvolily v trošku vyšší gramáži, Vám bude krásně po celý rok.
Skvěle odolává působení lidského potu, takže se nemusíte obávat ošklivých map.To ale není všechno, len je velmi vhodný pro citlivou pokožku, protože díky své struktuře dobře odolává roztočům, plísním, bakteriím a virům.
Příroda zase jistě ocení jeho ekologickou šetrnost. Například ve srovnání s bavlnou je třeba pro produkci lnu 4x nižší spotřeba vody a také způsobuje 8x nižší znečištění vody pesticidy (postřiky proti nežádoucím rostlinám). Navíc je to látka odolná, která má díky své hladké vazbě vláken nízkou přilnavost nečistot a Vy si tak dokážete hravě poradit se skvrnami i na nízký stupeň praní bez agresivních prostředků. Dochází tak k nižší míře opotřebení a tedy i delší životnosti materiálu.


VISKÓZA


Viskózu v naší nabídce najdete v mnoha podobách - splývavější, pružnější a nebo naopak pevnější. Co ale platí pro všechny typy je, že se jedná o materiál neskutečně příjemný na tělo. Stejně jako len, má výborné absorpční schopnosti a skvělou propustnost vzduchu. I u viskózy platí, že je vhodná po celý rok, protože umí výborně hospodařit s lidským teplem - v létě ochladí a v zimě zahřeje. Protože na svém povrchu neshromažďuje statický náboj, nebudou vás trápit smítka či chlupy od domácích mazlíčků. Mezi neposlední výhody patří, že se materiál nežmolkuje a i přes opakované praní se nemusíte bát o zachování krásné barvy. 


Záznamy nebyly nalezeny...